Home - FAQ - Search - Memberlist - Usergroups - Register - Profile - Log in to check your private messages - Log in
 
INTERNATIONAL MINI MEETING 2013 ITALY
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic    mini club zagreb Forum Index -> Okupljanja
View previous topic :: View next topic  
Author Message
M&M
Mini Owner


Joined: 22 May 2012
Age: 51

Mini: Cooper '96 SPi
Posts: 63
Location: Zagreb, Šalata

PostPosted: Tue Feb 26, 2013 9:39 am    Post subject: Reply with quote

Do sada su svoj odlazak na IMM potvrdili:
1. lilihip & AMR
2. M&M
3. ignore
4. Drko
5. Veno
6. Hrc
7. Vajz

Ukoliko ima još zainteresiranih za odlazak na IMM molim vas da se obratite Filipu ili meni u toku današnjeg dana (26.2.2013.), jer uplata ide sutra ujutro!

Sve kasnije prijave moæi æete obaviti sami po skupljoj cijeni kotizacije, te je upitno gdje æete biti locirani od Klupskog placa/grunta!
_________________
M&M
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
issigonis
Mini Owner


Joined: 20 Feb 2010
Age: 46

Mini: inno cooper 1300,inno cooper 1300export,Red Hot,MK3 1000,inno cooper 1300export(Seneffe)
Posts: 1536
Location: Novi Zagreb-Zagreb

PostPosted: Wed Feb 27, 2013 8:16 am    Post subject: Reply with quote

Sve kasnije prijave moæi æete obaviti sami po skupljoj cijeni kotizacije, te je upitno gdje æete biti locirani od Klupskog placa/grunta!


????? koliko znam KLUB još nije riješen.
_________________
trt mrt smrt
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
mojito minimal
Mini Owner


Joined: 27 Feb 2010
Age: 45

Mini: mk 3 terapeut custom,mk3 alan ford mini
Posts: 439
Location: dalmacija

PostPosted: Wed Feb 27, 2013 10:02 am    Post subject: Reply with quote

pa fino sam pitao koji klub je u pitanju!
_________________
Built,not bought
Back to top
View user's profile Send private message
vladimir



Joined: 02 Oct 2009
Age: 50

Mini: mk 3
Posts: 43
Location: beograd

PostPosted: Tue Apr 02, 2013 4:40 pm    Post subject: Reply with quote

Postovani ljubitelji minija
Nas mali konvoj ce proci kroz Hrvatsku u popodnevnim casovima u cetvrtak 15 maja .
Nas plan je da se prespava u Ljubljani i nakon toga u petak oko 07h ujutro nastavi put prema Mugello i IMM-u.
Ako postoji interesovanje sa vase strane ,mozemo da se cekamo negde na auto putu oko Ljubljane i da nastavimo put prema italiji zajedno

Pozdrav i svima srecan put. *F1*

P.s.
Mi smo dosli i na suludu ideju Embarassed da pokusamo dobiti organizaciju IMM2015?
nasu prezentaciju mozete pogledati na sledecem linku
http://www.miniclubserbia.rs/?strana=imm
_________________
i love mini
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Fakin
Mini Owner


Joined: 03 Jun 2007
Age: 45

Mini: 1000 '71, 1000 '76, Cooper S '71
Posts: 2034
Location: Zagreb

PostPosted: Mon May 13, 2013 1:15 pm    Post subject: Reply with quote

Iz usluge stavljam ovaj oglasni post.

Što se tièe odlaska na IMM 2013 kolega Mladen Kabrio ima namjeru otiæi na jedan dan, dakle subota ujutro odlazak, povratak kasno naveèer.
Išlo bi se sa njegovim kombijem, 8 ljudi optimalno. To bi onda iznosilo 300kn po glavi.

Ako ima zainteresiranih ili želite još informacija nemojte mene pitati jel ja neidem, nego zovite Mladena na tel: 098 664071

btw, on ne gleda ovaj forum tako da pitanja ne stavljajte ovdje nego iskljuèivo zvati na mobitel.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
porkpie
Mini Owner


Joined: 03 Jun 2008
Age: 56

Mini: Mk V Mainstream Cooper '91, Mk III Austin Mini 1000 '71, Mk I Morris Mini 850 '67...
Posts: 678
Location: zagreb

PostPosted: Mon May 20, 2013 1:01 pm    Post subject: Reply with quote

imajuci na umu da sa minicem 850 pa i talijanskim nemamo sto raditi po autoputu odluèili smo se do IMMa doci starim državnim cestama Hrvatske, Slovenije i Italije:)




naravno odmah su me kolege talijani upozoravali da su to jako "busy" roads, da od Venecije idemo autoputom:))
Po putu nas je prala kiša tako da i nisu neke predobre fotke, najzanimljiviji dio izmedju Reggio Emilie i Toscane smo prosli u mrklom mraku na zadnjim kapima benzina da smo se jedva cekali prelazak preko prijevoja Muragllione na 970 n/m jer niz breg mozemo i na žgance:)

uglavnom drugi dan kad smo prespavali pljusak i blato do guzice mogli smo malo vidjeti kaj i koga ima:))) ukratko, blato"slavonsko", premalo sanitarnih prostorija u koje je bilo bolje ne ici, klopa za k....c, kava 1,5 eur, cola 3, pivo 5, kruh neslan, meso za rostilj zivi uzas, da nije bilo Mini kluba Srbija sa cca 30 kila æevapa, Slovenaca sa toèionikom piva vratio bih se laksi u kilama i novèaniku:)


u sumarku na vrhu brda uspjeli smo postaviti satore i tendu:)
ps. Bimera je bilo na svakom koraku ali i "normalnih"automobila:(((

ex president je fotkao vise od mene pa ce vjerovatno on staviti neke vise edukacijske fotke:) ineka je bilo kao i blata:)))



napokon sam ga vidio i uživo:) toèi i vozi:) za cijenu ne pitaj:)



neki su ko nekad u Jugi dobili knjigu s posvetom, za dobar rad:))



neki su gacajuci po blatu trazili nesto sto jos nisu vidjeli...



a vecina ih je vrijeme provodila kopajuci po dijelovima kod UrošaSmile
gdje sam osobno iskopao skrinjicu s blagom:)))
btw ignore i lilihip su trebali Šerpe da odvuku na breg sve te silne kutije i kutijice:)))

Sve u svemu od cijelog IMMa najzanimljiviji je bio put:))


uzbrdo


preko prevoja


nizbrdo


gore dole levo desno:)


po ravnom Ravenna


po nasipu Chioggia


uz kanal Venecija


kroz "stinu"prema Trstu


lagano vec umorni krivo skretanje u Trst i dedek u Ineku
_________________
You're only supposed to blow the bloody doors off!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
redBeast
Mini Owner


Joined: 07 Apr 2008
Age: 38

Mini: Buco
Posts: 452

PostPosted: Mon May 20, 2013 1:16 pm    Post subject: Reply with quote

Hvala na fotkama. Smile
_________________
Nekima je za sreću potrebno malo, a meni treba mini!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
porkpie
Mini Owner


Joined: 03 Jun 2008
Age: 56

Mini: Mk V Mainstream Cooper '91, Mk III Austin Mini 1000 '71, Mk I Morris Mini 850 '67...
Posts: 678
Location: zagreb

PostPosted: Mon May 20, 2013 6:07 pm    Post subject: Reply with quote

pa fotki i nemam bas puno jer sam se vise druzio i uzivao a one s puta su skoro sve iste:))



jedan od brzih na stazi ako izuzmemo Busu (ova prosirenja bi mu rado otudjio jos od njemacke)



više road nego rat, malo mu je blato pomoglo i hrdjava vrata koja je vozio posvuda:)


john deere mini se vise nego dobro uklopio u mud&grass


naravno ja stojim u blatu:)



upoznali ga u njemackoj orginalan do bola...



fale mu jos sanjke i krplje, plavi suskavac mu je streha kad otvori vrata:



na ulazu 1.dan vrijeme za pop....
_________________
You're only supposed to blow the bloody doors off!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
MatejmR
Mini Owner


Joined: 01 Jul 2007
Age: 37

Mini: MkIV 77'
Posts: 629
Location: Zagreb

PostPosted: Tue May 21, 2013 10:30 am    Post subject: Reply with quote

*HOSPITAL* *F1* Confused *TRUCK*
_________________
Još samo to složim i onda je to to.
Back to top
View user's profile Send private message
Gajudin



Joined: 30 Jan 2008
Age: 43

Mini: 1000
Posts: 45

PostPosted: Wed May 22, 2013 3:50 pm    Post subject: Reply with quote

drago mi je sto sam upoznao ekipu iz zagreba (neke i ranije)
od imma samo ime, ostalo je kao sto ste relki bilo skart,ali na standu mini kluba srbije i slovenije i dalje dise onaj duh stare yuge, srbin pece rostilj-hrvat drzi lampu da se vidi da ne zagori,slovenac drzi tacnu za gotove cevape, a ostatak evrope samo slaze cevape u stomak- italijani, austrijanci,nemci, belgijanci, madjari,grci,svajcarci,poljaci, cesi,francuzi......
da znaju da na balkanu je najbolje zezanje,ko je bio zedan moga je da udari po rakiji ili slovenackom pivu,cak su i cevapi ostali jer se rostilj nije gasio (sa sve cevapima i pljeskavicama) od 18h-01h posle ponoci, ostatk je ostavljen da slucajni prolaznica prezasiceni italijanske kuhinje mali i zameze, tako da smo ujutru videli ptice koje nose cevape pa i njih nahranismo
opet se svelo kada se skupimo svi zajedno da je provod odlican , imm i ne treba da bi nam bilo ovako dobro.....
voleo bih da vas vidim sto vise na minijadi da se ovakve stvari ponavljaju, pa posle na djiro di dalmacija,i na kraju na slovenski mehing
ko nezna kako je u yugi , i nemora, samo je propustio ono sto je dobro
ekipo hvala na lepom druzenju i vidimo se uskoro
_________________
ZIV JE MINI UMRO NIJE
Back to top
View user's profile Send private message
porkpie
Mini Owner


Joined: 03 Jun 2008
Age: 56

Mini: Mk V Mainstream Cooper '91, Mk III Austin Mini 1000 '71, Mk I Morris Mini 850 '67...
Posts: 678
Location: zagreb

PostPosted: Thu May 23, 2013 7:54 am    Post subject: Reply with quote

Glavno da je "paklena" popravljena Drinks or Beer
_________________
You're only supposed to blow the bloody doors off!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Gajudin



Joined: 30 Jan 2008
Age: 43

Mini: 1000
Posts: 45

PostPosted: Fri May 24, 2013 1:44 pm    Post subject: Reply with quote

i opet crkla samo sto se spremali da krenemo,nesto je puklo i jednostavno u kojoj god da je brzini ne reaguje, prvo je bilo da je diff, ali u svakum slucaju je nesto sa pogonom,ostala je u ljubljana izgleda da se ludo zaljubila pa nece kuci, danas mi je javljano da nije diff nego da je se sje..ao unutrasnji kinetik i leva poluosovina, to je proletelo
nadam se da ce sve biti ok i da ce se vratiti za minijadu
inace vece kada smo stigli probali smo je to nije bilo normalno kako je auto isao, cooper s glava na specijalovim motoru zvuci nemoguce ali posle ubedjivanja jovice iz makednoji koji na svom autu ima istu i vozi tako vec 10 godina, glava je spakovana, razvodnik sredjen, sve je bilo ok, peter ga je testirao i kada sam video kako ga vozi rekoh sebi ovo ako paklena prezivi mogu sa njom za zimbabve,i to vece sve bi ok, ujutru se pozdravili, ja reko ajde malo da ostrije krenem jer ako ga je ovaj onako maltretirao da i ja dam malo ....ja malo a on puce i tu ostade.....ko zna zasto je to dobro, ostao je u ljubljani bolje nego u bolonji......sve ce srediti i biti ok
inace ostali auti su izgurali, vladin je malo imao problema sa prelivanjem plovka kod karburatora , kao i sa strujom , od firence do ljubljane bez farova.....a od trsta mrak....i to smo preziveli
stigli kuci u komadu vecina sa minijima
_________________
ZIV JE MINI UMRO NIJE
Back to top
View user's profile Send private message
porkpie
Mini Owner


Joined: 03 Jun 2008
Age: 56

Mini: Mk V Mainstream Cooper '91, Mk III Austin Mini 1000 '71, Mk I Morris Mini 850 '67...
Posts: 678
Location: zagreb

PostPosted: Sat May 25, 2013 7:05 pm    Post subject: Reply with quote

Jbg imas "specijala" kaj ocekujes od specijalca neg nest specijalno:)
_________________
You're only supposed to blow the bloody doors off!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Gajudin



Joined: 30 Jan 2008
Age: 43

Mini: 1000
Posts: 45

PostPosted: Sat May 25, 2013 10:45 pm    Post subject: Reply with quote

hahahahahaha
bas tako Laughing
_________________
ZIV JE MINI UMRO NIJE
Back to top
View user's profile Send private message
mean
Mini Owner


Joined: 27 Aug 2007
Age: 42

Mini: Bitanga :)
Posts: 288
Location: Novi Sad

PostPosted: Thu Jun 06, 2013 10:20 pm    Post subject: Reply with quote

Znam da veæ dugo nestrpljivo oèekujete prièu sa IMM-a. Evo, napokon smo uspeli da uhvatimo malo vremena, sredimo fotke i napišemo prièu koja poèinje otprilike ovako:

Jednog lepog dana iz Beograda je, taèno u dogovoreno vreme, krenula družina minija uz pratnju velike mazde, na put u Italiju. U taèno isto to vreme krenuli smo i mi iz Novog Sada i našli se sa njima na autoputu „Bratstva i jedinstva“. Mi smo seli u mazdu, ja za volan, a Alma za fotoaparat i bacili se na posao. Pratnja i fotkanje kolone sedam ljutih minija.



Put do granice proðe dok lupiš dlanom o dlan



A onda je dalje sve isto – RAVNO!!!







Po koje stajanje i virkanje pod haubu





I posle mnooooogo sati na zaèelju kolone, stižemo do slovenaèkih krivina.



I kiše



Nismo dozvolili da nam kiša pokvari susret sa starim prijateljima. Vozimo vozimo engleske automobile i uvek smo spremni na englesko vreme.



Na žalost, na putu do Petera, paklena pomorandža je sebi dozvolila da se pokvari. Brzo smo je smestili u operacionu salu, u kojoj je dr Jovica uz asistente i doping pokušavao da je oživi.











Oranžada je ipak ostala u Ljubljani da se druži sa Britaxom i drugim minijima u Peterovoj garaži.





Ujutru smo nastavili putovanje prema Italiji. Jedan mini manje, ali je bitno da je ekipa na okupu. Još po koje stajanje, po koja provera i eto nas u Italiji.








Verovali ili ne, tu je i kiša.



Pošto mi nigde nismo žurili (nije da nismo mogli, nego nismo hteli), èesto su nas obilazili miniæi iz cele Evrope koji su putovali ka istom cilju kao i mi.



Das mo spremni na sve pokazalo se kad je jedan mini posrkao gorivo na autoputu.



Uz kratke pauze na razlièitim mestima vožnja je lakša





Ali I sa dosadnog autoputa se brzo siðe. Sve smo bliži IMM-u



Napokon na cilju


Brzo smo se bacilli na posao i postavili štand



Zastave



A mi koji smo spavali u kampu, podigli smo i svoje kuæe u dobrom kraju. Mi smo u malom crnom šatoru, pored velike kuæe porodice Obronek. Bolji komšiluk ne bi našli ni das mo tražili.



Žurka je brzo poèele. Prvo je raspaljen roštilj.



A odmah posle toga instalirana je i toèilica za pivo. I ove godine su slovenaèki i srpski klub zajednièkim snagama napravili najbolju žurku na IMM-u. Naravno, pridružili su nam se i ostali drugari koje smo svih ovih godina sretali po razlièitim skupovima. A pošto kombinacija piva, rakije i roštilja ne idu ruku pod ruku sa oštrim okom fotografa, tako smo mi ostali bez slika sa ove žurke. Moraæete nam verovati na reè.

Kiša je lila celu noæ, ali smo mi ipak ostali suvi u šatoru. A jutro je rasteralo oblake i donelo divan pogled na kamp.



I blato



Videli smo neke lepe minije



I još neke drage prijatelje



Iako se tek razdanilo, jurilice su veæ zujale na stazi pored kampa.





Neki su tokom noæi u svojim šatorima ostavili èuvare


Dok oni mirno spavaju u svojim lepim šatorima



Mini klub Srbije je od ranog jutra bio spreman za svoju prezentaciju.



Slovenci su nam naravno pomogli



Pa se oko štanda brzo okupio veliki broj radoznalih posetilaca



Dok su jedni animirali strance, drugi su kupovali ono što su tokom dugog puta do Italije potrošili.





Na IMM-u je bilo veoma zaimljivih miniæa. Bilo je tu jurilica, policije, kuæa na toèkovima, terenskih vozila, … ma svega.











A bilo je i problema. Jeffu je recimo problem pravio alternator.



Dok je ekipa predvoðena predsednikom otišla na sastanak drugih predsednika i na najbolji moguæi naèin predstavila plan za IMM u Srbiji, ja sam sa Busom otišao na stazu. Naravno, tamo smo išli da trošimo gorivo i jurcamo









I naravno, da budemo brži od ostalih





Kada se predsednièki sastanak završio i drugi posetioci IMM-a su nam se pridružili na stazi.







Kada su se smirile strasti mi smo naravno opet napravili žurku. I naravno, opet na tim slikama nema nièeg.

Sledeæe jutro proteklo je u pripremama za put i poslednjim obilascima ostalih štandova, pa za fotkanje baš i nije bilo mnogo vremena. Krenuli smo na put kuæi i brzo stali. Preliva karbuator



Problem je brzo rešen i put je nastavljen po lepom vremenu uz pratnju nekih èudnih oblaka.





Deo ekipe smo ostavili da još jednu noæ odmori u Ljubljani, a mi i braæa Jovanovski smo krenuli dalje po mrklom mraku



Svitanje nas je uhvatilo u društvu prvih znakova da je kuæa blizu





Ali ne i granica. Uvek imamo oseæaj da æe rezervoar izdržati taman dok ne preðemo granicu. Ovaj put nije bilo tako. Sva sreæa, Jovanovski sa sobom nosi kanticu èarobnog napitka, a levak smo na brzinu improvizovali.





Posle granice smo nahranili benzinoždera, pozdravili se i kod Rume razišli na autoputu. Mi sko skrenuli ka Novom Sadu i ovu reportažu završili dobro poznatim fotkama





Toliko od nas u ovoj prièi.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    mini club zagreb Forum Index -> Okupljanja All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group