Home - FAQ - Search - Memberlist - Usergroups - Register - Profile - Log in to check your private messages - Log in
 
osiguranje starodobnog vozila
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    mini club zagreb Forum Index -> Info Pult
View previous topic :: View next topic  
Author Message
majmum
Mini Owner


Joined: 12 Sep 2007
Age: 44

Mini: nema vise
Posts: 297
Location: split

PostPosted: Fri Jan 18, 2008 11:42 pm    Post subject: osiguranje starodobnog vozila Reply with quote

"JADRANSKO OSIGURANJE" ODUŠEVILO VLASNIKE STARODOBNIH VOZILA


Za sada jedino "Jadransko osiguranje" daje vlasnicima starodobnih vozila 50% popusta na veæ postojeæi bonus na premiju osiguranja

U prvom tjednu primjene novog tarifnog sustava za obavezno osiguranje vozila, koje po prvi put predviða popuste za obavezno osiguranje starodobnih vozila, postupak osiguravajuæih kuæa u Hrvatskoj po ovoj tematici, poprilièno je razlièit. No, svakako treba izdvojiti poslovni potez "Jadranskog osiguranja" koji je naišao na više nego pozitivne reakcije kod vlasnika starodobnih vozila.

Naime, sve osiguravajuæe kuæe, osim "Jadranskog osiguranja", priznaju jedino maksimalni premijski bonus od 50% na osnovnu premiju za dotièno vozilo. U prijevodu to znaèi da vlasnik starodobnih vozila koje nije imalo nikakav bonus ili je imalo bonus manji od 50%, pri slijedeæoj registraciji automatski može osigurati maksimalni bonus od 50%.

Za razliku od ostalih osiguravateljskih kuæa, "Jadransko osiguranje" daje bonus od 50% za vozilo koje dosad nije imalo bonus, a za one koji veæ imaju odreðeni bonus, daje i dodatni popust od 50% na postojeæi bonus.

To znaèi da vozilo koje je dosad imalo 50% bonusa, na njega dobiva 50% popusta, pa je konaèna cijena osiguranja starodobnog vozila samo 25% od osnovne premije za dotièno vozilo.

Da bi se ovakva povlastica u "Jadranskom osiguranju" i ostvarila, treba imati staru policu (bez obzira na to koja ju je osiguravateljska kuæa izdala) te potvrdu matiènog kluba da vozilo pripada u kategoriju starodobnih vozila.

Ovaj hvalevrijedan poslovni potez "Jadranskog osiguranja" oduševio je vlasnike starodobnih vozila u Hrvatskoj. Za nadati se je da æe i ostale osiguravateljske kuæe u Hrvatskoj krenuti stopama "Jadranskog osiguranja" žele li i dalje zadržati svoje klijente – vlasnike starodobnih vozila.
evo sam vidia ovo na netu pa me zanima koja je shema,starodobna vozila bi tribala bit ona starija od 30god.jeli se tako registrirano auto moze koristit svakodnevno,normalno i ima li kakvih ogranicenja?kako doci do te potvrde tj u koji se klub triba uclanit.zna li ko sta o ovome,bice ima neka caka koju ne znam... Embarassed [/i]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Darjan
Mini Owner


Joined: 21 Aug 2007

Mini: 1293 '70
Posts: 1246
Location: tamo di je more...

PostPosted: Sun Jan 20, 2008 2:11 am    Post subject: Reply with quote

......

Last edited by Darjan on Thu Nov 15, 2012 2:01 am; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Fakin
Mini Owner


Joined: 03 Jun 2007
Age: 45

Mini: 1000 '71, 1000 '76, Cooper S '71
Posts: 2034
Location: Zagreb

PostPosted: Sun Jan 20, 2008 4:34 pm    Post subject: Reply with quote

Probaj drito nazvat osiguravajuæu kuæu, oni bi trebali najbolje znat.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
bleeda



Joined: 18 Dec 2007

Mini: Austin 1300 '71
Posts: 36
Location: Zagreb

PostPosted: Mon Jan 21, 2008 2:31 pm    Post subject: Reply with quote

evo informacija iz prve ruke.

muž i ja smo registrirali Volva 244 iz 1973 kod Jadranskog prošle godine i to na sljedeæi naèin:

1. donijela sam im policu osiguranja i knjižicu auto koji imamo inaèe kao normalan auto.
2. da li su mi 20% popusta jer je Volvo 244 mužu drugi auto, te na to sve skupa još 50% jer je taj Volvo stariji od 30 godina.

ne trebate imati nikakvu potvrdu oldtimer kluba, mi ju nemamo, sve što trebate je da vam taj oldtimer nije jedini autombil, jer dobivate osiguranje za starodobno vozilo te oni podrazumijevaju da ga neæete voziti stalno nego povremeno....

znaèi, ako vam je auto stariji od 30 godina i to je jedini auto koji imate ništa od popusta, ali ga zato prijavite na tatu, ženu, brata...nekog ko ima auto i eto ga 20% + 50%

nas je sve skupa izašlo soma i nešt sitno kuna za 2300 ccm i stotinjak KS.
_________________
pretpostavka je majka svih zajeba!

Volvo for life - Austin for love
Back to top
View user's profile Send private message
bleeda



Joined: 18 Dec 2007

Mini: Austin 1300 '71
Posts: 36
Location: Zagreb

PostPosted: Mon Jan 21, 2008 2:35 pm    Post subject: Reply with quote

a da dodam još, na onaj prvi auto muž ima 50% i ta polica je bila kod croatie...tako da nema maksimuma bonusa niti im je bitno gdje je polica prvog auta
_________________
pretpostavka je majka svih zajeba!

Volvo for life - Austin for love
Back to top
View user's profile Send private message
bleeda



Joined: 18 Dec 2007

Mini: Austin 1300 '71
Posts: 36
Location: Zagreb

PostPosted: Mon Jan 21, 2008 2:37 pm    Post subject: Reply with quote

i možete se vozit kud hoæete i kad hoæete...evo mi ovog vozimo svaki dan a V40 stoji na dvorištu i nije pravo vožen veæ mjesecima *F1* *GAME*

i btw prodajemo ga pa ako netko od vas hoæe ili zna nekog tko hoæe.....
_________________
pretpostavka je majka svih zajeba!

Volvo for life - Austin for love
Back to top
View user's profile Send private message
brundo
Mini Owner


Joined: 06 Aug 2008
Age: 45


Posts: 217
Location: sibenik

PostPosted: Thu Mar 04, 2010 10:10 am    Post subject: nova pravila Reply with quote

evo dragi moji novih pravila za reg oldtimera u nasoj HR dobili nekidan na znanje u nasem uredu.

Poštovani,

Molim da prodajnoj mreži uputite slijedeæu obavijest, koja stupa na snagu sa današnjim danom:

Zakonom o sigurnosti prometa na cestama (NN 67/2008.) definiran je, u èl. 2. t. 29) »oldtimer«
(starodobno vozilo) kao motorno vozilo proizvedeno prije trideset i više godina, koje je radi njegovanja povijesnih naslijeða i tehnièke kulture saèuvano ili ponovo sastavljeno u izvornom obliku i koje se ne koristi u svakodnevnom prometu, a koje je po posebnom propisu, razvrstano u kategoriju starodobnih vozila.

Sukladno obavijesti Ministarstva unutarnjih poslova , dokaz o razvrstanosti vozila u kategoriju oldtimer je Identifikacijska isprava (u privitku) koju izdaje Hrvatski oldtimer savez (Zagreb, Draškoviæeva 27/1) s rokom važenja od 4 godine na temelju koje se pojedinaèno naruèuju i izraðuju registracijske ploèice. Registracijska ploèica se sastoji od slovne oznake PV i tri ili èetiri numerièke oznake.
Na ovaj je naèin omoguæena nedvojbena identifikacija oldtimer vozila u prometu, sukladno Pravilniku o registraciji i oznaèavanju vozila.

Popust od 50% za starodobna vozila se može odobriti samo uz propisanu Identifikacijsku ispravu, èija fotokopija se dostavlja kroz Metastorm na tarifu motornih vozila.



vezano uz predmetnu obavijest, dostavljam Vam dodatno pojašnjenje uz njezinu primjenu:

1.) Popust od 50% se odobrava samim time što vozilo ima status starodobnog vozila. Što znaèi da njegov vlasnik ne mora imati i drugo vozilo za svakodnevnu upotrebu, te policu za drugo vozilo nije potrebno dostavljati na tarifu (kao što je do sada bilo potrebno).
2.) S obzirom da je zakonski definirana jedinstvena oznaka za starodobno vozilo : "Registracijska ploèica se sastoji od slovne oznake PV i tri ili èetiri numerièke oznake", na tarifu nije potrebno dostavljati fotokopiju Identifikacijske isprave.


http://img694.imageshack.us/i/identifikacijskaisprava.pdf/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Darjan
Mini Owner


Joined: 21 Aug 2007

Mini: 1293 '70
Posts: 1246
Location: tamo di je more...

PostPosted: Thu Mar 04, 2010 10:36 am    Post subject: Reply with quote

a nisu napisali najvažniju stvar, da licenciranje košta 200 eura, 100 ako si èlan oldtimer kluba....... ja æu ga registrirat pod normalno, ove je godine proša ko oldtimer ali neæu toliko plaæat za licencu, jedina prednost u licenci je ako te kogo nedabog razbije da æeš dobit veæu cifru i da se auto neæe gledat ko zadnja kanta.....
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
brundo
Mini Owner


Joined: 06 Aug 2008
Age: 45


Posts: 217
Location: sibenik

PostPosted: Thu Mar 04, 2010 4:07 pm    Post subject: ' Reply with quote

ma meni je sve to vise manje ok osim slova na tablici zasto ne mogu imati sta ja hocu
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
228HR



Joined: 29 Aug 2007

Mini: 1275 MK3 '76
Posts: 165
Location: Zagreb

PostPosted: Fri Mar 05, 2010 2:52 pm    Post subject: Reply with quote

Da li se licenca plaæa jednokratno ili svake godine ?
Back to top
View user's profile Send private message
kowalski
Mini Owner


Joined: 05 Sep 2007
Age: 40

Mini: 1100 Special '79.
Posts: 124
Location: slavonija

PostPosted: Fri Mar 05, 2010 7:36 pm    Post subject: Reply with quote

zasad svake èetiri.
iako to sa licenciranjem još nije konaèno, ali trebala bi 4 godine vrijediti licenca.
_________________
zgodan ti je auto; a znaš šta, takvog istog, samo Coopera hiljadutristo sam ja vozio '79 na reliju....
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
rusimir
Mini Owner


Joined: 07 Sep 2007
Age: 39

Mini: Estate
Posts: 290
Location: Zadar <-> Zagreb

PostPosted: Sat Mar 06, 2010 9:08 am    Post subject: Reply with quote

Porez na budale (opet). registriras ga uredno svake godine (znaci da ga pregleda onaj u stanici za tehnicki) al nema to veze svejedno moras izvaditi svake 4 god potvrdu da je oldtimer! Ma ide mi na kiflu ova nasa zakonodavna vlast! Samo gledaju kako ubrat lovu!
Jooooooojjjjjjjj, sve ih treba *Lovacka* Bomb *Lovacka* Bomb *FOCUS* *FOCUS*
_________________

Back to top
View user's profile Send private message
brundo
Mini Owner


Joined: 06 Aug 2008
Age: 45


Posts: 217
Location: sibenik

PostPosted: Fri Apr 09, 2010 7:30 am    Post subject: evo ga oet Reply with quote

Drustvo moje a ca ste mislili da ce sve proci glatko nemoze se kriminalcima uci u kraj a kamoli starodobnim autima Smile

Evo novi mail za osig. drustva.

Navalite dok je muhti Laughing


Poštovani,

nastavno na mail od 03.03.2010., molim da prodajnu mrežu obavijestite o problematici koja se pojavila za osiguranje starodobnih vozila i postojanje identifikacijske isprave koju je propisao MUP:

S obzirom da se na stanicama za tehnièki pregled registracija starodobnih vozila i dalje može obaviti bez propisane identifikacijske isprave koju sam vam poslao, obaviještavam vas da ukoliko starodobno vozilo nema takvu ispravu, tada se vozilo može osigurati i odobriti popust od 50% pod uvjetom:
- da je to vozilo starije od 30 godina i da se ne koristi u svakodnevnom prometu,
- da vozilo ima status starodobnog vozila koje se dokazuje potvrdom èlanstva u oldtimer klubu,
- prilaže se fotokopija prethodne polica za starodobno vozilo i police kojom vlasnik dokazuje da posjeduje i drugo vozilo za svakodnevnu upotrebu.

Ovime vam želimo omoguæiti isti tretman prema ovakvim osiguranicima, koji imaju i druga osiguravajuæa društva.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
K-not
Mini Owner


Joined: 02 Apr 2009

Mini: Inno 998 '70.,Inno 1275 '71.,Austin mini 1275 '71.,Rover mini MF '91
Posts: 160
Location: Zagreb

PostPosted: Tue Jul 20, 2010 6:10 pm    Post subject: Reply with quote

Evo samo da se nadovežem;
Danas sam produžio registraciju svojoj 850-tki.
Važeæe osiguranje na isteku sa sutrašnjim datumom je Euroherc i glasi na bivšeg vlasnika.
Bez posebnih veza i vezica.
Na šalteru za plaæanje osiguranja mi je reèeno da sva osiguravajuæa društva ne podržavaju i dalje dodatnih 50 na 50 posto, meðutim, Jadransko osiguranje to i dalje èini.
''Rajnglicu'' sam u medjuvremenu odjavio (bez toga - pušiona), i sa nje sada prenio policu Jadranskog osiguranja na 850-tku.
Zahvaljujuæi potvrdi od našeg MKZ (hvala Filipu na brzini!) i važeæoj (bitna stavka) prometnoj od golfa 1.6 D iz 1989 godine koja glasi na mene, dobio sam dodatni popust i cijelu prièu platio:
730 kn policu osiguranja
240 kn tehnièki
445 kn druge dadžbine i vradžbine.
Auto mi je postao ''višebojan'', po ''novoj nomenklaturi'' zbog OEW krova i haube i to je to.
Pozdrav i sretno s temperaturom motora ! Drinks or Beer
_________________
U nas je 'ajduka mozak k'o u æuka;
rjeèce dvije odjekuju na bini;
èuješ samo: mini, mini...
Back to top
View user's profile Send private message
issigonis
Mini Owner


Joined: 20 Feb 2010
Age: 46

Mini: inno cooper 1300,inno cooper 1300export,Red Hot,MK3 1000,inno cooper 1300export(Seneffe)
Posts: 1536
Location: Novi Zagreb-Zagreb

PostPosted: Tue Jul 20, 2010 7:19 pm    Post subject: Reply with quote

postoji i još jeftinija varijanta koju prakticiraju i neki clanovi MCZ-a,a to je voziti se neregistriran,pa nek se svi ovi haraclije j..bu.imam bonus 100% *BOAST*
_________________
trt mrt smrt
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    mini club zagreb Forum Index -> Info Pult All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group