Home - FAQ - Search - Memberlist - Usergroups - Register - Profile - Log in to check your private messages - Log in
 
umjesto lanaca za snijeg

 
Post new topic   Reply to topic    mini club zagreb Forum Index -> Općenito
View previous topic :: View next topic  
Author Message
issigonis
Mini Owner


Joined: 20 Feb 2010
Age: 45

Mini: inno cooper 1300,inno cooper 1300export,Red Hot,MK3 1000,inno cooper 1300export(Seneffe)
Posts: 1536
Location: Novi Zagreb-Zagreb

PostPosted: Tue Dec 04, 2012 9:27 pm    Post subject: umjesto lanaca za snijeg Reply with quote

dakle umjesto maltretiranja sa lancima za snijeg nekaj puno jednostavnije. prošlu i pretprošlu zimu uspio sam se provuč sa odličnim patentom kojeg koriste najčešče vozači lakih kamiončića,a znaju i večina starijih vozača. buduči da tjedno bar dva puta idem na kojih 500 metara nadmorske visine u parku prirode Medvednica,zimi mi je to stvaralo dosta problema ako ralica nije odradila svoj posel. zimnjače su SF bar za sada.
lanac je nezgodan za alu felge,a kad pukne (a hoče to) obavezno strada blatobran.

jednostavno sam kupil komad kvalitetnije tanje špage (nautika Kranjec) i omotal oko gume kroz felgu. posle sam si pojednostavnil pa sam na nekoliko mjesta oko gume/felge provukel špagu,čvor obavezno van da ne zapinje i sa običnim ljetnim 12" gumama provuče auto kroz snijeg.12" koristim jer ima više mijesta između diska i felge. ne lupa i ne ruži po asfaltu. nakon upotrebe škarama presječem špagu ak mi baš ne treba više i nema zamaranja sa demontažom kao sa lancima.

ak kome ikad pomogne kad se nađe u škripcu,vredilo je pisanja. Drinks or Beer
_________________
trt mrt smrt
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
bobo
Mini Owner


Joined: 03 Dec 2007
Age: 41

Mini: MK3 u dijelovima
Posts: 364
Location: Zagreb, Maksimir

PostPosted: Tue Dec 04, 2012 10:41 pm    Post subject: Reply with quote

hocemo slike!!
_________________
"The original history is made, never bought"
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
issigonis
Mini Owner


Joined: 20 Feb 2010
Age: 45

Mini: inno cooper 1300,inno cooper 1300export,Red Hot,MK3 1000,inno cooper 1300export(Seneffe)
Posts: 1536
Location: Novi Zagreb-Zagreb

PostPosted: Wed Dec 05, 2012 4:38 pm    Post subject: Reply with quote

slike čega??? pa kaj bi to slikal. mogu ti demonstrirat na kavi kad dopališ Smile
_________________
trt mrt smrt
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
M&M
Mini Owner


Joined: 22 May 2012
Age: 50

Mini: Cooper '96 SPi
Posts: 63
Location: Zagreb, Šalata

PostPosted: Thu Dec 06, 2012 8:42 pm    Post subject: Reply with quote

issigonis wrote:
slike čega??? pa kaj bi to slikal. mogu ti demonstrirat na kavi kad dopališ Smile

Ako dodje
Drinks or Beer Drinks or Beer
_________________
M&M
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
bobo
Mini Owner


Joined: 03 Dec 2007
Age: 41

Mini: MK3 u dijelovima
Posts: 364
Location: Zagreb, Maksimir

PostPosted: Thu Dec 06, 2012 8:48 pm    Post subject: Reply with quote

Možda dopalim na proljeće ali tada zimske gume i lanci više neće biti aktualna tema Drinks or Beer
_________________
"The original history is made, never bought"
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
issigonis
Mini Owner


Joined: 20 Feb 2010
Age: 45

Mini: inno cooper 1300,inno cooper 1300export,Red Hot,MK3 1000,inno cooper 1300export(Seneffe)
Posts: 1536
Location: Novi Zagreb-Zagreb

PostPosted: Thu Dec 06, 2012 9:34 pm    Post subject: Reply with quote

bobo wrote:
Možda dopalim na proljeće ali tada zimske gume i lanci više neće biti aktualna tema Drinks or Beer


kako bu vreme odmicalo čak bu i ljetne gume aktualna tema. tam 1998/9 bilo je u 165-70-10 osim yokohame i goodyear,dunlop sp (meni odlična guma),zatim vrhunska guma koja mi je bila nemjerljiva sa bilo kojom -cinturato pirelli(nedavno sam vidil da je reklamiraju kao Ultra High Performance Summer,pa mi je postalo jasnije zakaj je odudarala od svih guma) ,te u 145-70-10 pirelli,fulda,michelin,uniroyal,semperit zatim odlična guma za kišu-toyo...one poput OHCU i sličnih kalamburgurd guma ne želim se ni sjetiti (ni širokih ni uskih) a bilo ih je još dosta. kasnije se pojavil i falken i da ne nabrajam dalje. i sve se moglo nabavit u Zagrebu.

sad od nama dostupnih guma gotovo ništa nema u HR a u ponudi su ostale jedino 4 gume od dva proizvođača(od onih koje su legalne za cestu znači otpada 165/70HR10 Avon CR6ZZ Smile ) i od toga samo jedna je uska. falken uska i široka,yokice samo 165 i to je to (ove repro. dunlopice koje su više za pokazivanje koštaju ko kuga,superrijetka-teškonabavljiva 165/70R10 Dunlop Aquajet za paprenih £89.50 niti ne računam pod normalnu gumu).bojim se da bu za koju godinu 10" koštale ko suho zlato,a kvaliteta bu kao i ponuda-jadna.

zanimljivo kak se oglašavala 12" od Pirelli-a

Pirelli Tires

Tire Size Chart

10 inch
165/70-10

11 inch
145-12
165/70-12

Laughing Laughing Laughing
_________________
trt mrt smrt
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    mini club zagreb Forum Index -> Općenito All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group