Home - FAQ - Search - Memberlist - Usergroups - Register - Profile - Log in to check your private messages - Log in
 
Italian Job- Firence 2011

 
Post new topic   Reply to topic    mini club zagreb Forum Index -> Okupljanja
View previous topic :: View next topic  
Author Message
gregor.tm
Mini Owner


Joined: 08 Jun 2007
Age: 51

Mini: MK1 traveller 66, mini turbo, ženin mini ;-), Elf, Spity,...
Posts: 998
Location: Maribor SLO

PostPosted: Sun Nov 20, 2011 10:14 pm    Post subject: Italian Job- Firence 2011 Reply with quote

došli su zimski dani pa i malo više vremena za pisanje o ovogodišnjim mini susretima.
nadam se da èe vam biti ovaj zanimljiv. pardon za sve gramatièke greške. ako èe bilo koga bosti u oèi, slobodno može lektorirati.

svi koji redovito pratite mini susrete na meðunarodnoj razini znate da englezi svake godine naprave italian job sustret. radi se o putovanju iz GB do italije. svake godine odaberu drugi put i druge gradove, pokrajinu.
program je veoma bogat, organizirano je sve od prevoza, noèenja, hrane, prateèih vozila, servisnog kombija itd. uèestnici su svi po svome odbijeni i avanturisti. uvjek su nasmejani i dobre volje. non stop govore samo o minijima i nikada kraja toj temi.

naša prièa je poèela sa Francescom Marzialijem koji je glavni odgovorni organizator najveèeg meðunarodnog susreta minija IMM 2013. njegove pripreme su veè intenzivne, jer zadnji IMM u italiji je bio godine 2003.
veè duže vrijeme se dogovaramo kako bi se videli i sada smo našli dobar razlog i sve se poklopilo. jedan od razloga je da u njegov grad Firence došla ekipa italian job.



na slici je Francesco u plavom vesti i naravno Svit, sin koji prati sve naše mitinge.


meeting point je bio na trgu Michelangelo iznad Firenci. doèek su napravili i sa drugim oldtajmerima. najviše je bilo fiata 500.




uskoro su se poèeli okupljati i miniji.
veèina minija je bila u naljepnicama jer je novac susreta otišao u dobrotvorne svrhe.


na susret je došao i poznati èeški mini karavan o kojem sam veè pisao pre nekoliko godina.
oduševio me pošto je iz èeške otišao u GB kako bi uèestvovao... pa u Italiju, pa ponovo u GB pa nazad u Èešku.


tablica govori po sebi..... vlastnik je dir. tvornice piva:


bilo je tu i dosta engleskog kièa (spašava ga samo to da ima meglenke u stilu italian job filma:


susret nosi ime po filmu Italian Job gde je tema o zlatu.... zbog toga su neki vozili sa sobom i zlato.


opet drugi su bili polepljeni u stilu zlata:


zlatno polepljeni GT je bio od Jeffovog jako dobrog prijatelja Alexa i Suzzy. nije sluèajno da smo našli Jeffov podpis na njegovom autu. nakon kratkog vremena je pored njegovog podpisa pripadao i naš Wink ..... i tek sada dok ljepim fotke na forum video sam na autu podpis turbodave koji je jedan od prvih engleskih turbo mini tunera sa kim sam u kontaktu više od 10 godina.


u stilu zlatog minija bili su i zlatni motori:


neki su došli i mini prikolicama:




zamislite da vidite takvu prikolicu na autoputu.... mora da je neugodan osjeèaj :0_0: ispred tebe dve plavuše koje te gledaju:




prekrasan innocenti woody!!!!


imao je prekrasen i redak detalj. nadam se da ste ga uoèili.


jedini problem je radio mini sa oplovim motorom. vlastnici su bili stariji braèni par iz japana. serviseri su odmah legli na pod i servis je poèeo.


na Italian Job spada i E-type!


ovaj nema veza sa italian job ali svejedno lijepo su ga primili. englezi su ga gledali sa èudnim izrazom na licu i jedva prepoznali koncept iz prošle godine.


i roditelji su bili u stilu minija:


još uvjek mini. na žalost veè sa daihatsu motor ali svejdno dobrodošao!


oduševio me je detalj. naljepnica za lampe i to sa natpisom italian job. sve regularno kako nebi svetlo išlo na krivu stranu.


gospoða koja je došla u novom kabrioletu bila je oduševljena sa Svitom a on sa njenom opremom:


iako je novi mini.... sa sobom je donjeo uspomene iz starih vremena. vlastnica je na šoferku zaljepila fotke njene bake koja je pozirala za MK1 minijem u ranim 60 tima.


uskoro je poèela vožnja kroz firence. promet u firencama je zatvorilo oko 100 minija!!! možete si predstavljati gužvu po uskim ulicama. za red su se pobrinuli lokalni oldtajmer motoristi koji su zatvorili svaku raskstnicu i pobrinuli da se niko nije izgubio, zaostao u redu itd... ukratko bila je savršena organizacija. svako toliko moglo se èuti italijanski temperament i psovke.

nakon više od jednog sata vožnje po gradu uspeli smo se probiti to strogog centra gdje je bio rezervisan prostor za minije.


nakon toga šetnja kroz centar grada i veèera:


pošto je to mini forum i ko èe gledati sve slike firenci stavio sam samo jednu klasiènu sa mostom.


brzo je došla noè:


drugo jutro otišli smo na izlet u prekrasnu pokrajinu Chianti, koja je poznata po vinu. zapravo to je bio orientacijski i toènostni reli.


priroda je bila prekrasna i imali smo veliku sreèu sa vremenom:


na putu stajali smo u puno starih gradièa gde su bili razni zadatki itd....:




nadam se da mu je donelo sreèu:


high tec rešenje za antenu:


put nas je ponovo i ponovo vodio po vinogradima:


došli smo do bivšeg samostana. pogledali smo si vinariju, degustirali vino, pojeli ruèak i imali pauzu:


dvorište samostana je bilo rezervirano samo za minije. danas je to privatna palata:


podrum je bio pun!:


bilo je tu i starog vina:


za nas su pripremili mlaðe vino. italijani su sa ponosom nudili degustaciju a englezi su imali èudan izraz na licu i videlo se ime je da baš nisu naviknuti na taljanska vina.


na toj toèci smo se pozdravili od svih na susretu i Francesca te njegove ekipe. otišli smo po svome i pogledali italijansku pokrajinu Toscanu.


boje lišèa su bile prekrasne. put je bio u odabran u pravo godišnje doba. u sloveniji za to vreme bilo oko 0 stepeni, maglovito i kišovito. mi smo imali preko 20 stupnjeva i veèinu dana bili u kratkim rukavima.


stigli smo i do Sienne:




profesionalna deformacija je da sam nanjušio i minija. bio je samo jedan izmeðu stotine fiat 500. dali ga vi možete pronaèi. nanjušio sam ga izdaleka. naravno spasili smo ga od svih fiata i sada je u našoj kolekciji.


nastavak dolazi uskoro!
_________________
www.miniforum.si
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Lilihip
Mini Owner


Joined: 21 May 2007
Age: 44

Mini: 1964 Morris 850
Posts: 2157
Location: Zagreb

PostPosted: Mon Nov 21, 2011 12:55 am    Post subject: Reply with quote

odlièan report Gregor, fakat divno. o tom susretu oduvijek maštam ali sam u to doba godine obièno u besparici Smile

jako zanimljiv detalj na innocenti T - naime iste takve imam na Mk1 pa si razmišljam dali da ih ostavim ili da.. Smile

Firenza je zakon, daj još koju fotku! Ona noæna fotka, tamo negdje je camp Michelangelo, jeste možda tamo spavali?

evo jedna prikladna Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
gregor.tm
Mini Owner


Joined: 08 Jun 2007
Age: 51

Mini: MK1 traveller 66, mini turbo, ženin mini ;-), Elf, Spity,...
Posts: 998
Location: Maribor SLO

PostPosted: Mon Nov 21, 2011 9:38 pm    Post subject: Reply with quote

uuuu Filipe tvoja fotka nadmašuje sve moje .
Confused

detalj.... èak sam i ja razmišljao o tvojim bamperima... dali ostaviti ili ne. najlepši su ipak originalne orgradice ali ove su fakat jedinstvene.

prije tri tjedna uslikao sam iste takve na Balazsovom miniju u budimpešti.

fotke firenca.... na žalost ovaj put ih nisam previše slikao. ali imam ih još... pa nakon završene reportaže još koju priljepim.

za kamp michelangelo nisam znao... ali ipak smo spavali veoma blizu trga gdje si uslikao svog minija.

naravno ima još nastavak prièe. nadam se da ima interesa?
_________________
www.miniforum.si
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
issigonis
Mini Owner


Joined: 20 Feb 2010
Age: 46

Mini: inno cooper 1300,inno cooper 1300export,Red Hot,MK3 1000,inno cooper 1300export(Seneffe)
Posts: 1536
Location: Novi Zagreb-Zagreb

PostPosted: Mon Nov 21, 2011 10:18 pm    Post subject: Reply with quote

samo ti piši meštre... Smile
_________________
trt mrt smrt
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Lilihip
Mini Owner


Joined: 21 May 2007
Age: 44

Mini: 1964 Morris 850
Posts: 2157
Location: Zagreb

PostPosted: Mon Nov 21, 2011 10:40 pm    Post subject: Reply with quote

piši piši i ubaci fotku bumpera iz budimpešte Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
redBeast
Mini Owner


Joined: 07 Apr 2008
Age: 38

Mini: Buco
Posts: 452

PostPosted: Tue Nov 22, 2011 11:55 am    Post subject: Reply with quote

Naravno da ima interesa. Daj nam još!
_________________
Nekima je za sreću potrebno malo, a meni treba mini!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
mojito minimal
Mini Owner


Joined: 27 Feb 2010
Age: 45

Mini: mk 3 terapeut custom,mk3 alan ford mini
Posts: 439
Location: dalmacija

PostPosted: Tue Nov 22, 2011 6:13 pm    Post subject: Reply with quote

super je ovo!!!samo daj!!!
_________________
Built,not bought
Back to top
View user's profile Send private message
gregor.tm
Mini Owner


Joined: 08 Jun 2007
Age: 51

Mini: MK1 traveller 66, mini turbo, ženin mini ;-), Elf, Spity,...
Posts: 998
Location: Maribor SLO

PostPosted: Thu Dec 08, 2011 8:57 pm    Post subject: Reply with quote

hvala vam na svim komentarima.

OK, sada idemo dalje!
spremni?

evo nastavka priæe:

put smo nastavili i uzeli dovoljno vrijemena za šetnje po simpatiènim toskanskim gradièima. prekrasna arhitetkura odražava nekadašnju slavu i moè italije. arhitektura je predivna. na žalost neželim mini forum zatrpati fotkama gradova... a i na svakoj drugoj fotki je gore moj sin ili žena :wink:


inaèe smo se sa Francescom dogovorili da se sledeèi dan naðemo u zanimljivom kraju- banji na divlje. tamo teèe prirodna izvorska voda koja miriše zapravo smrdi na sumpor. naravno može se kupati i njegov prijedlog nam se sviðao i odmah smo krenuli u potražnju za tom banjom.
eto kako izgleda:


u toj vodi se ljudi namaèu kroz cijeli dan a i noæu. mi smo stigli upravo noèu i u potpunoj tami skoro sam nagazio na ljude koji su èuèali i kuvali se u tom mirisnoj vodi. ipak smo saèekali jutro i u jako, jako ranim satima skoèili u vrelu vodu... i kao žabe unutra ležali više od sata i pol.


odmah nakon kupanja je zazvonio telefon iz kojeg se je èuo bonðorno od francesca. poèeo je govoriti gde je ta banja i da možemo tamo da se naðemo. bio je šokiran kad sam mu rekao da smo taj kraj veè našli, okupali i ozdarvili od svih neizleèljivih bolesti Wink
tako smo se dogovorili da se dobijemo u gradu San Gimignano koji je poznat po svojim neboderima. inaèe su taj grad nazvali i nešta u stliu italijasnki Menheten. i zaista tako izgleda iz daleka sa tim da su stariji za nekoliko sto godina.


kad smo stigli u centar grada nazvao sam ga telefonom da mu se javim da smo stigli. poèeo je da vièe u tel. da pogledam na najviši "neboder" od kud su nam mahali. lako me je prepoznao po IMM2013 majici .


i sami smo se popeli na taj "neboder":




na vrhu su nas saèekali Francesco, njegova sekretarica, poznato lice sa facebooka dugokosa litvanka i vlastnici inno coopera.


pravi tatin sin se je zarazio od tate i mama da u svakoj izložbi traži minija.... i naravno našao ga je. cena je bila prava europska tako da nije išao sa nama kuæi.


i nekim gradovima smo degustirali sir:


u drugima vino:


onda smo krenuli prema zapadnoj obali.
najlepše iznenaðenje je bila Pisa. tamo smo sa ženom veè bili i nismo imali plan ièi ponovo. a kad smo noèu prošli pored kule.... nismo mogli da nestanemo. bilo je oko 22h. bili smo skoro sami. Pisa je uvjek prepuna ljudi. previše turistièke vibracije. no ovoga puta bila je samo kula i ništa više. nije bilo ljudi, ništa šta bi smetalo nego sama kula u svojoj dostojanstveni, spokoju i miru. prekrasan osjeèaj koji pokaže drugu stranu ljepote i fine vibracije.


pošto neželim da to izpadne putopis skratièu priæu..... naime žena je napravila plan da na kraju putovanja stanemo i u Ferrari muzeju. put nas je vodio skozi prekrasna brda, sela koja su bila pre nedelju dana pod vodom u poplavama. nije mi jasno kako može reka da naraste za više od 15m. žalostno je vidjeti otvorene kuèe koje suše zidove a napolju sve puno uništenog nameštaja.
nakon prekrasnih brdovitih puteva (nismo željeli se voziti po autoputevima) išli smo prema Carrari.


dok nismo došli u crveni grad Marinello, gdje je doma Ferrari.


od muzeja sam imao velika oèekivanja. na žalost moglo se vidjeti puno manje nego što sam mogao zamisliti. u prvom trenu sam bio veoma razoèaran. ipak sam se utješio sa nekoliko zanimljivih exponata, lijepo izloženim forumulama i mošinama:




dvorana sa forumulama ima svoju snagu:


vijeèna klasika:


bez Dina neide. drago mi je da ga je uoèila moja žena..... nasmijala se i rekla, meni je ovaj najlepši. zaista mislim da se nisam mogao bolje oženit:


ipak je suviše prekrasnih detalja za objavu


èak i ferrari neispadne uvjek dobro. ovaj je zaista malo ružno paèe Wink


i nešta od novog carbona:


od malo starijeg karbona:


legendarni ferrari stil:


još malo niže:


neka èudna mašinerija u njemul:


8 cilindrièa:


izloženi motori su mi ipak vratili dobru volju:


nije mi jasno kako da taj metal ima toliko snage da zaokupi pažnju:


izgleda da su se tu malo zapetljali:




Niki Lauda je moj susjed pošto je austrijanac i zaslužuje fotku pogotovo jer je svoju karieru poèeo upravo u mini cooperu:


i Svit je bio pun utisaka!


bilo je tu prekrasnih stvari da se kupi. na žalost kupio sam pogrešne hlaèe. imale su preplitku ðep.


i na ulicama može da se osjeti da si u gradu ferarija. oko tebe doslovno voze ferrariji jer u gradu ima nekoliko ferrari rent a car. poèetna cijena je 60€.................................ali samo za 20 min vožnje.


crveni ili bijeli? to je sada pitanje:


iako je u crvenom gradu sve u simbolima crvenog ipak smo našli i svetlo plavog minija i prekrasnih works mini modela. na žalost cijena oko i iznad 100€


lijepi pozdrav iz italije gdje smo uhvatili i malo engleskog duha:

_________________
www.miniforum.si
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Lilihip
Mini Owner


Joined: 21 May 2007
Age: 44

Mini: 1964 Morris 850
Posts: 2157
Location: Zagreb

PostPosted: Thu Dec 08, 2011 10:17 pm    Post subject: Reply with quote

fenomenalno. taj dio italije je možda nalijepši dio evrope a San Gimignano je nevjerovatan, stvarno izgleda kao Manhattan.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
jiuer7845



Joined: 12 May 2022


Posts: 91

PostPosted: Fri May 13, 2022 5:22 am    Post subject: Reply with quote

Jordan AJ 1
Jordan 1
Jordans
Jordans Shoes
Jordan 4
Air Jordan 4
Yeezy
Yeezy Shoes
Yeezy Boost
Yeezy Boost 350
Yeezy Slides
Yeezy
Yeezy Shoes
Yeezy
Yeezy Boots
Yeezy
Birkin Bag
Yeezy Crocs
Pandora
Pandora Jewelry
Pandora Jewelry Official Site
Pandora Jewelry
Pandora Charms
Pandora Jewelry
Birkin Bag
Birkin Bags
Birkin Bag
Birkin Bags
Yeezy Slides
Fake Yeezys
Michael Kors Handbags
Michael Kors
Michael Kors Handbags
Michael Kors Outlet
Michael Kors Outlet Online
Jordan 1
Ray Ban Outlet
Ray Bans Outlet
Ray Bans
Rolex Watches
Adidas Yeezy
Adidas Yeezy
Yeezy Shoes
New Yeezys
Ray Bans
Ray Bans UK
Ray Ban Glasses
Ray Ban Sunglasses
Ray Ban Outlet
Ray Bans Outlet
Nike Outlet
Ray-Ban Sunglasses
Nike Factory
Yeezys
Ray Ban Sunglasses
Nike Outlet Online
Nike Outlet
Yeezy Shoes
Nike Trainers
Nike UK
Yeezy
Rolex
Rolex Watches
Pandora Jewelry
Pandora Charms
Pandora Jewelry
Travis Scott Jordan 1
Air Jordans
Jordan 11
_________________
https://www.raybans-outlet.us.com/ Ray Bans Outlet
https://www.adidasyeezyonlinestore.us/ Adidas Yeezy
https://www.adidasyeezy-shoes.com/ Adidas Yeezy
https://www.newyeezys.us/ New Yeezys
https://www.raybans.uk.com/ Ray Bans
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    mini club zagreb Forum Index -> Okupljanja All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group