Home - FAQ - Search - Memberlist - Usergroups - Register - Profile - Log in to check your private messages - Log in
 
Problem sa identifikacijskim oznakama

 
Post new topic   Reply to topic    mini club zagreb Forum Index -> Problemi
View previous topic :: View next topic  
Author Message
vjekovjeko



Joined: 21 Jan 2012


Posts: 6

PostPosted: Fri May 11, 2012 9:51 pm    Post subject: Problem sa identifikacijskim oznakama Reply with quote

U pregovorima sam za kupnju mini morrisa iz '71 i imam maleni problem sto se tiče brojeva na šasiji ili PP oznaka...

Mini ima uredne knjizice vozila(u kojima lipo piše serijski broj) i plocicu(na kojoj takoder piše isti broj kao u knjizici vozila) ali nigdje na autu nisam vidio tkz. PP broj...gledao sam na trokutu kod motorica brisaca,u zljebovima haube,na podnicama unutar minija,na mostu itd ali njega nigdje..

Sada me zanima dali bih mogao imati problema pri registraciji i ako je to problem kako to rjesiti....
Back to top
View user's profile Send private message
issigonis
Mini Owner


Joined: 20 Feb 2010
Age: 45

Mini: inno cooper 1300,inno cooper 1300export,Red Hot,MK3 1000,inno cooper 1300export(Seneffe)
Posts: 1536
Location: Novi Zagreb-Zagreb

PostPosted: Sat May 12, 2012 8:50 am    Post subject: Reply with quote

pozdrav! Drinks or Beer pogledaj si desnu prednju "kadicu" poda,žljeb gepeka (i tamo su znali stavljati brojeve pogotovo na uvezenim minićima tamo od '90te do '93 godine kad nije bilo homologacije još). međutim prema iskustvu,ako je minić sa područja Splita vrlo često su brojevi bili baš na prednjem mostu (tamo su ih stavljali jedino u St dok minići sa Zg,Zd i večine drugih gradova u 99% slučajeva imaju na trokutu,ako je riječ o starijim minićima dok noviji imaju u žljebu motornog prostora). ako nemaš brojeve,osim ovih na pločici koji su gotovo nevažeči,najpametnije ti je otić u MUP i tamo če ti oni riješiti stvar tak da nebudeš imao više problema niti kod tehničkog pregleda,niti izlaska iz HR,a niti eventualne prodaje. *HI*
_________________
trt mrt smrt
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
vjekovjeko



Joined: 21 Jan 2012


Posts: 6

PostPosted: Sat May 12, 2012 1:25 pm    Post subject: Reply with quote

Puno hvala,sto znaci da švrcu mogu kupiti bez bojazni da cu imati problema oko toga... Drinks or Beer
Back to top
View user's profile Send private message
issigonis
Mini Owner


Joined: 20 Feb 2010
Age: 45

Mini: inno cooper 1300,inno cooper 1300export,Red Hot,MK3 1000,inno cooper 1300export(Seneffe)
Posts: 1536
Location: Novi Zagreb-Zagreb

PostPosted: Sat May 12, 2012 2:49 pm    Post subject: Reply with quote

vjekovjeko wrote:
Puno hvala,sto znaci da švrcu mogu kupiti bez bojazni da cu imati problema oko toga... Drinks or Beer


ako je auto bio prije uredno registriran ne bi trebao imat prevelikih problema,međutim da izbjegneš neugodnosti ili eventualnu proceduru koja ti može potrajati,najpametnije ti je da se zaletiš u MUP,prometni odjel,informacije i da se raspitaš kaj ti sve treba,potvrde,papirologija,izjave. najgore ti je dojurit sa autom i kupoprodajnim ugovorom i pasti u nemilost birokracije. u svakom slučaju brojeve češ morati dobit i naravno platit proceduru. zato odi prije vidi sve,a zatim probaj riješit da ti prodavatelj podnese bar dio troškova ili neka sadašnji vlasnik složi stvar sa MUPom i ti kupiš čisti auto. za svaki auto postoji dosje u mup-u,to znam jer sam kupio nekoliko minića sa YU papirima i prošao proceduru za HR papire i zna se ako su na teh. pregledu kucani brojevi,gdje su se stavljali te kako su izgledali ,tako se mogu pronači ili ako su bili u podu,a netko je slagao limariju i odstranio ih može isto i dokazati. nemoj se zaletavati pa da ti minić stoji u dvorištu ko skulptura par godina. rađe odvoji pol sata i znaš na čemu si. Drinks or Beer
_________________
trt mrt smrt
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
vjekovjeko



Joined: 21 Jan 2012


Posts: 6

PostPosted: Sat May 12, 2012 7:33 pm    Post subject: Reply with quote

Svaka cast na objasnjenju...vec u ponedjeljak idem na policiju raspitati se sto sve tocno treba.....jos jednom veliko hvala...
Back to top
View user's profile Send private message
Darjan
Mini Owner


Joined: 21 Aug 2007

Mini: 1293 '70
Posts: 1246
Location: tamo di je more...

PostPosted: Sun May 13, 2012 1:37 pm    Post subject: Reply with quote

ja san sličnu proceduru proša sa svojim autom, uglavnom pripremi se na par miseci čekanja birokracije...
nisan sad doma pa ti ne mogu sa 100%tnom sigurnošću reć sve detalje, ali na mup-u pridaješ zahtjev za ukucavanje novog broja šasije, čekaš vještačenje di će kiselinom primazat par tipičnih mista za minije di bi se broj triba nalazit, i uglavnom oni tada izdaju rješenje o novom broju, i ekipa s tehničkog tuče novi broj...
i ako se ne varam, oni to rade prilikom tehničkog pregleda, ali kod mene su došli odma nakon što su vještaci izdali rješenje jer sam minja boju auta, auto je bilo gola školjka kad su vještaci došli da ne bi bilo posli da san doveo drugu školjku....

mislin da sveukupna priča dođe oko 300injak kn....
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
vjekovjeko



Joined: 21 Jan 2012


Posts: 6

PostPosted: Sun May 13, 2012 1:56 pm    Post subject: Reply with quote

Hvala Darjan..mislim da sam tvog minica vidio u sinju prije par dana ako se ne varam....jako lijep primjerak *HI*
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    mini club zagreb Forum Index -> Problemi All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group