Home - FAQ - Search - Memberlist - Usergroups - Register - Profile - Log in to check your private messages - Log in
 
Issigonisova garaža
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    mini club zagreb Forum Index -> Garaža
View previous topic :: View next topic  
Author Message
issigonis
Mini Owner


Joined: 20 Feb 2010
Age: 46

Mini: inno cooper 1300,inno cooper 1300export,Red Hot,MK3 1000,inno cooper 1300export(Seneffe)
Posts: 1536
Location: Novi Zagreb-Zagreb

PostPosted: Mon Feb 24, 2014 7:11 pm    Post subject: Issigonisova garaža Reply with quote

evo jedna kombinacija svega po malo u mojoj garaži. veèina fotki je na filmovima,nerazvijene slike pa se sad po malo kad me mazne nostalgija uhvatim to razvijat i èudit sa Fakinom i Brutalcem kak je vreme pobeglo Smile ...moj prvi mini bio je "normalno" special.
nekak mi se èini da je special bio najèešèi mini tih godina na ZG cestama.
kupljen je krajem 1997. a zvanièno došel pred zgradu poèetkom 1998.
crni sa talijanskim minilitkama,niš posebno,ali moj prvi miniæ.

kak je doma bila zalika djelova od "obiteljskih" miniæa brzo je posložen i regan.
u 11.mj.1998 prodal sam ga i kupil crveni 850 sa motorom cooper 1000 (ZG 616 HH)-treèi od ljevo,skup u Samoboru '98/'99.
taj je solidno išel,slabo koèil i izdržal kod mene niti pol godine.uz popriliènu nadoplatu zamjenil sam ga opet za speciala (perla plavi) koji je imal i diskove 10" kaj je tih godina bilo dosta raritetno u ZG kao uostalom i mini koji solidno koèi.
naime popularni nadrimehanièar Mladen-SOVA (koji je imal ispred kuèe veèinu miniæa koji su bili u vlasništvu èlanova MKZa) tada je tražil za slaganje koènica soma maraka (cjena mog plavog speciala bila je 3600 dem i bio je jedan od skupljih u ponudi tadašnjeg plavog oglasnika)...



plavi special sa britanskom zastavom na haubi i iza njega crveni sa novim vlasnikom(zg 616 hh)



nakon toga prošlo je par manje bitnih i jedan meni izuzetno drag mini crveni IMV Mini 1000 SDL.
uz njega kupil sam i daily car-crveni '88.-red hot (pokraj zelenog,današnjeg turbaka-LIGNJE)



red hot izmeðu žutog i knotovog bordo minija.



o red hotu posebna prièa kao i o slaganju mog prvog inna kojeg sam kupil skroz sluèajno po pol sa Fakinom.on je uzel mehaniku,ja ostatak...nakon lakiranja,sklapanja i šarafljenja evo kak je zgledal.godina je 2005/2006.







jedno vreme imal sam IMV 1000,red hot (tada ljubièasto/crni sa motorom de tomaso 1300 i bijeli inno.nakon par pogrešnih životnih poteza i za..ba prodan je inno i crveni mini i nakon par mjeseci je na žalost došel ovaj iz '91.služio me 5-6 godina i bio je mogu slobodno reèi moj najlošiji mini,a promjenio sam ih zbilja puno...



nakon kaj sam na imm-u u maðariji srel znanca (upoznali smo se na IMMu 2003 u italiji) i nakon 10 godina opet vidil njegov inno,inaèe taj inno mi je primjer savršenog innocenti coopera,odluèil sam od viška djelova i crnog miniæa (za kojeg su me gotovo svi dobronamjerno nagovarali da ga dam pod prešu) napraviti jedan vrlo jeftini mini koji bu zgledal kao inno ali mi ga neèe bit žao vozit po soli,kiši,na posel (di svaki 3. dan netko odluèi sa èavlom malo obradit lim ljudima na parkingu)...i ta prièa stiže skoro...



od crnog je nastalo ovo i to sa zacrtanim buðetom od knap 500 eura (pokrpat limariju-novi pragovi,štok slaganje blatobrana,podova,bla,bla,bla,farbanje auta i nabavka voznog motora)...iskreno nebi uspjelo bez Zokija (koji mi je pomogel izvadit postojeèi motor i ubacit drugi BEZ DA VADIMO SERVO!!!),zatim Ante Mini Fun-a,Nike (Mojito minimal) i normalno Fakina i Brutalca.to bu prièa za sebe...



a kako nikad nisam uspio prežalit bijeli inno,odluèil sam kopirat auto koji poznam najbolje-svoj Embarassed .

tak da sam nabavil školjku inno coopera i sad uz pokoju modifikaciju koju smisli prijatelj Brutalac Crazy Crazy Crazy kad uhvati inspiraciju ,a ja vremena poèinje slaganje "blizanca" mog bijelog inneka Smile Smile Smile
slika je mutna jbga...


_________________
trt mrt smrt
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
bozomk3



Joined: 28 Dec 2013
Age: 25

Mini: mk3 1000
Posts: 30
Location: metkovic

PostPosted: Tue Feb 25, 2014 1:45 pm    Post subject: Reply with quote

ove bwa 6x10 izgledaju savrsenoo , ni priblizno dobro ko 5j...jedva cekam nasljednika bijelog inno coopera , jos boljeg Very Happy Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
issigonis
Mini Owner


Joined: 20 Feb 2010
Age: 46

Mini: inno cooper 1300,inno cooper 1300export,Red Hot,MK3 1000,inno cooper 1300export(Seneffe)
Posts: 1536
Location: Novi Zagreb-Zagreb

PostPosted: Tue Feb 25, 2014 5:01 pm    Post subject: Reply with quote

bozomk3 wrote:
ove bwa 6x10 izgledaju savrsenoo , ni priblizno dobro ko 5j...jedva cekam nasljednika bijelog inno coopera , jos boljeg Very Happy Very Happy


to je tek 2. projekt po prioritetu.3. bi bil onaj crveni inno 1300 ,inaèe belgijanac koji èeka red evo veè 12 godina. Embarassed
_________________
trt mrt smrt
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
mean
Mini Owner


Joined: 27 Aug 2007
Age: 42

Mini: Bitanga :)
Posts: 288
Location: Novi Sad

PostPosted: Tue Feb 25, 2014 11:04 pm    Post subject: Reply with quote

Samo napred. Drim fige. Clapping
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
issigonis
Mini Owner


Joined: 20 Feb 2010
Age: 46

Mini: inno cooper 1300,inno cooper 1300export,Red Hot,MK3 1000,inno cooper 1300export(Seneffe)
Posts: 1536
Location: Novi Zagreb-Zagreb

PostPosted: Wed Feb 26, 2014 6:10 pm    Post subject: Reply with quote

crni miniæ je kupljen od znanca kao polimaren-polakiran-složen.nije bilo potrebe za provjerom odraðenog...na kraju je ispalo da sve na hrpi ukljuèujuèi i kompresiju drži -boja...jednostavno,taj auto nikak da se sastane sa sreèom,ni ja skup sa njim...možda su oèekivanja nakon bijelog i plavog bila previsoko,ali auto se topil ko aspirin u èaši vode...na kraju je dao svoje nakon par godina svakodnevnog gaženja...prodat ga nije bilo smisla jer nije mogao donijeti nikakvu lovu...slagat ga???nije bio tolko zanimljiv da se slaže (raðe lovu za slaganje utuèem u inno)...opet bacit ga,APSOLUTNO NIJE dolazilo u obzir.

odluka je pala da se složi za minimalno novaca (to je bilo lako jer lova nije problem-love nema Smile !). kak sam visil dosta po francuskim forumima vidil sam da ljudi slažu na jeftiniji naèin miniæe nego kaj smo si mi u HR postavili ljestvicu...tak da su na auto stavljeni iskljuèivo djelovi koji su se našli u podrumu,garaži,šupi...podovi su složeni koju godinu prije,tak da su novi stavljeni nutarnji,gornji i vanjski pragovi i desni štok kojeg nije bilo više na autu.ostalo je pokrpano.


kak se godinama nagomilalo nekih djelova koji zbog svog stanja nisu bili prvi izbor za ugradnju,a postao sam i sretan vlasnik jednog uništenog inno coopera koji je zadnjih godina služio kako kokošinjac u Zadarskom zaleðu nakon kaj je bivši vlasnik prije odlaska izvan HR otfikaril krov brusilicom poèel sam se bavit mišlju da ga spašavam ili da od dve školjke slažem jednog ili da za poèetak ostavim ovaj inno na èekanje i svog '91.jednostavno zamaskiram u inneka.
normalno odma su uskoèili Ante Mini Fun i Mojito minimal sa obilnom zalihom djelova od netom upokojenog inna.

kod Fakina se našlo kaj je falilo,Zoki je po usranom vremenu uskoèil i odradili smo usrani posel vaðenja i stavljanja motora bez da se vadi ona hrga od serva (kojm je bivši vlasnik povaril šarafe za nosaèe i sve kaj nije gumeno i sje..l sve kaj se da sj..at),a za što su mnogi vikali da je nemoguèe odradit...E Zoki VELIKO hvala!
da motor proradi kak spada èarobnim štapièem magiju je odradil Brutalac (uz psovanje da bi suzukijev 16v tu puno bolje zvuèal Smile )

još kod Brutalca odradit par stvari i mini bu opet na cesti.

auto je na kraju posložen ,spašen prešanja i valjda bu poslužil par desetaka godina.

nije dobar ko PAKLENA NARANÐA sa MKS foruma,ali èovjeka veseli.a najbitnije-nije koštal skoro ništ.




_________________
trt mrt smrt
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
bozomk3



Joined: 28 Dec 2013
Age: 25

Mini: mk3 1000
Posts: 30
Location: metkovic

PostPosted: Wed Feb 26, 2014 8:23 pm    Post subject: Reply with quote

nisam mislio da je bio ovoliko trul .... ali svakako dobar nacin da se dobije auto za koje se nebrines kad ga i kako vozis i jel ti ga neko odgrebe , a i super za "reciklazu" dijelova koji su ok ali ne dovoljno da bi bili na innu... nadam se da cu ja ovako svog plavog slozit ubrzo... Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
mojito minimal
Mini Owner


Joined: 27 Feb 2010
Age: 45

Mini: mk 3 terapeut custom,mk3 alan ford mini
Posts: 439
Location: dalmacija

PostPosted: Wed Feb 26, 2014 9:04 pm    Post subject: Reply with quote

nevjerovatno kako se to ðubre drži,neda se pa neda!
a i tvoja sposobnost da skrpaš polakiraš i složiš auto za 50 eura je sad veæ legendarna!još malo pa je na cesti!
_________________
Built,not bought
Back to top
View user's profile Send private message
divac m



Joined: 05 Sep 2009
Age: 52


Posts: 170
Location: Beograd

PostPosted: Wed Feb 26, 2014 9:20 pm    Post subject: Reply with quote

Svaka èast Issigonis. Kakva bogata istorija, sa iskustvima koja æe nam svima koristiti.
Želim ti puno sreæe, minija, vožnji, ðira, minijada, meehinga...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Brutalac
Mini Owner


Joined: 21 May 2007
Age: 44

Mini: Ljubo Custom 12'75, GT/XE
Posts: 2172
Location: Novi Zagreb

PostPosted: Thu Feb 27, 2014 8:23 am    Post subject: Reply with quote

Samo peglaj milo! *F1*
_________________
Might have 16 valves but still a mini!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
issigonis
Mini Owner


Joined: 20 Feb 2010
Age: 46

Mini: inno cooper 1300,inno cooper 1300export,Red Hot,MK3 1000,inno cooper 1300export(Seneffe)
Posts: 1536
Location: Novi Zagreb-Zagreb

PostPosted: Thu Feb 27, 2014 1:01 pm    Post subject: Reply with quote

divac m wrote:
Svaka èast Issigonis. Kakva bogata istorija, sa iskustvima koja æe nam svima koristiti.
Želim ti puno sreæe, minija, vožnji, ðira, minijada, meehinga...


iskustva steèena ekonomskom situaciom u državi Very Happy

jedan truli jeftini mini,nešto izraubanih djelova,par dobrih prijatelja i puno volje i evo zadovoljstvo na 4 kotaèa Smile

ipak je Gajudinova "Paklena naranða" nedostižna
_________________
trt mrt smrt


Last edited by issigonis on Thu Feb 27, 2014 1:10 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
issigonis
Mini Owner


Joined: 20 Feb 2010
Age: 46

Mini: inno cooper 1300,inno cooper 1300export,Red Hot,MK3 1000,inno cooper 1300export(Seneffe)
Posts: 1536
Location: Novi Zagreb-Zagreb

PostPosted: Thu Feb 27, 2014 1:06 pm    Post subject: Reply with quote

Brutalac wrote:
Samo peglaj milo! *F1*


još moram do tebe za onaj flip front (kaj si mi prodal za pizzu i kolu Laughing )

na kraju bu mi ulje najskuplja stvar na autu Embarassed
_________________
trt mrt smrt
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
MatejmR
Mini Owner


Joined: 01 Jul 2007
Age: 37

Mini: MkIV 77'
Posts: 629
Location: Zagreb

PostPosted: Sat Mar 01, 2014 9:18 pm    Post subject: Reply with quote

Drinks or Beer *F1* Miloooooo Very Happy Very Happy uskoro vožnjica onda Wink
_________________
Još samo to složim i onda je to to.
Back to top
View user's profile Send private message
Brutalac
Mini Owner


Joined: 21 May 2007
Age: 44

Mini: Ljubo Custom 12'75, GT/XE
Posts: 2172
Location: Novi Zagreb

PostPosted: Sun Mar 02, 2014 3:29 pm    Post subject: Reply with quote

Taj kad krene s voznjicom brijem da nebu stal jedno 2-3 mjeseca *HAPPY*
_________________
Might have 16 valves but still a mini!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
issigonis
Mini Owner


Joined: 20 Feb 2010
Age: 46

Mini: inno cooper 1300,inno cooper 1300export,Red Hot,MK3 1000,inno cooper 1300export(Seneffe)
Posts: 1536
Location: Novi Zagreb-Zagreb

PostPosted: Wed Mar 05, 2014 3:44 pm    Post subject: Reply with quote

Brutalac wrote:
Taj kad krene s voznjicom brijem da nebu stal jedno 2-3 mjeseca *HAPPY*


Good
_________________
trt mrt smrt
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
K-not
Mini Owner


Joined: 02 Apr 2009

Mini: Inno 998 '70.,Inno 1275 '71.,Austin mini 1275 '71.,Rover mini MF '91
Posts: 160
Location: Zagreb

PostPosted: Wed Mar 12, 2014 12:15 am    Post subject: Reply with quote

Nova tema, stari auti; svježi i istodobno nostalgièni koncept.
Bravo, pater familias ! Drinks or Beer
_________________
U nas je 'ajduka mozak k'o u æuka;
rjeèce dvije odjekuju na bini;
èuješ samo: mini, mini...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    mini club zagreb Forum Index -> Garaža All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group